-
Proti-koreninska zaščita
Proti-koreninska zaščita preprečuje, da bi korenine predrle plast hidroizolacije in poškodovale streho, kar bi lahko povzročilo zamakanje. Hidroizolacije imajo lahko že vgrajeno proti-koreninsko zaščito, če pa temu ni tako, je hidroizolacijo potrebno prekriti z dodatnim slojem posebne proti-koreninske membrane.
-
Drenažni sistem
Drenažni sistem, ki se položi neposredno na hidroizolacijo (proti-koreninsko membrano), je namenjen uravnavanju meteornih voda na strehi. Opravlja različne funkcije glede na tip, ki se ga uporabi pri gradnji zelene strehe Običajno skrbi za neoviran odtok meteornih voda v kanalizacijski sistem oz. sistem za meteorne vode. Posebne drenaže pa omogočajo tudi upočasnitev pretoka meteornih voda med hujšimi nalivi in s tem preprečujejo preobremenitev kanalizacijskih sistemov in sistemov za odvajanje meteornih voda ter preprečijo morebitno poplavljanje ulic.
-
Rastni medij
Ker je obremenitev strehe eden od kritičnih elementov pri planiranju zelene strehe, se pri gradnji zelenih streh uporablja posebne tipe rastnih medijev. Le-ti so lažji od običajnih substratov in imajo tudi zelo dobro zadrževanje vode, kar zagotavlja rastlinam dovoljšne zaloge vode tudi v bolj sušnih mesecih.
|
|
-
Rastline
Izbira rastlin je odvisna od tipa zelene strehe.
Pri intenzivnih strehah je izbira in postavitev rastlinstva navadno v domeni posameznega krajinskega arhitekta in lahko vključuje vse od običajnih trav, rož, grmovnic, pa do nizkega drevja. Take strehe zato potrebujejo tudi zalivalne sisteme in urejanje podobno, kot je značilno za običajne vrtove ali parke.
Pri ekstenzivnih strehah pa navadno prevladujejo enostavne trave in sedumi, ki potrebujejo malo vode in malo vzdrževanja. Lahko se jih seje oziroma sadi, v veliko primerih pa so rastline dobavljene na streho v obliki vegetacijskih preprog z namenom takojšnje ozelenitve strehe.
|